Menu Zamknij

Rozpoczynamy przygodę z Crossroads Inn!

W świecie RPG-ów zwykle każda przygoda zaczyna się w karczmie i każda przygoda w karczmie się kończy. W naszym przypadku jest inaczej. U nas to karczma jest samą przygodą. Witajcie w świecie Crossroads Inn!

Screen z wczesnej wersji gry.

Pomysł na grę narodził się 10 lat temu, kiedy nasz lead designer Patryk Pietraszkiewicz siedział z przyjaciółmi w karczmie “Piwnica Świdnicka” we Wrocławiu. To jedna z najstarszych knajp w Europie i klimat jaki tam panuje jest naprawdę unikalny. Rozmawiając o jej historii, zaczęli się zastanawiać, jak to miejsce wyglądało kilkaset lat temu? Kto w nim pracował? Kto je odwiedzał? Właśnie wtedy Patrykowi zrodził się w głowie pomysł na symulator tawerny. A ponieważ projektowaniem gier zajmuje się od małego, od razu zaczął wcielać swój pomysł w życie. Jedno z ujęć wczesnego etapu gry możecie znaleźć powyżej.

Kraken Unleashed przy pracy.

Szybko okazało się jednak, że realizacja tej wizji przekracza możliwości jednego człowieka. Z pomocą przyszedł Michał Gembicki, twórca Klabatera i weteran branży gamingowej, który pracował nad takimi hitami jak Wiedźmin 3. Wkrótce udało mu się zebrać team wokół projektu. Były to osoby niezbędne do opracowania warstwy graficznej i narracyjnej Crossroads Inn. Wtedy prace ruszyły pełną parą. Dzisiaj, po wielu miesiącach intensywnych działań, pokazujemy wam pierwsze ujęcia z gry. Jesteśmy w najbardziej intensywnym etapie pracy nad tym projektem, w związku z tym na pewno wiele się jeszcze zmieni. Klimat starodawnej karczmy z pewnością da się już jednak poczuć. Mamy nadzieję, że Crossroads Inn przypadnie wam do gustu i że razem z nami weźmiecie udział w tej przygodzie!