Menu Zamknij

Jak zatrudnić odpowiedniego barda?

W większości gier RPG bard pełni pomniejszą rolę. Służy raczej za ozdobę i developerzy nie angażują go zbytnio w rozgrywkę. W Crossroads Inn jest zupełnie inaczej. Bardowie, jako niezależni NPCe, z którymi możesz wejść we współpracę, są jednym z najważniejszych elementów gry. Posiadanie odpowiedniego grajka w swoim przybytku daje sporo bonusów i jest w stanie mocno pchnąć rozgrywkę do przodu. I tutaj pada zasadnicze pytanie, które zadaje sobie każdy szanujący się karczmarz. Jak ściągnąć barda do swojej karczmy? 

 

Przede wszystkim trzeba spełnić dwa warunki. W karczmie bezwzględnie musi znajdować się scena oraz wolna komnata, którą zajmie bard w czasie pobytu. Dodatkowo każdy artysta ma specjalne afiliacje oraz preferencje. Jeżeli określony bard jest wysoko ceniony przez klasę społeczną Banitów i uwielbia rum, to posiadanie dużej renomy wśród Banitów i sprzedaż tego trunku istotnie zwiększy szanse na jego pojawienie się w karczmie. Wskaźniki te działają również w drugą stronę. Jeśli spadnie liczba odwiedzający cię Banitów i skończy ci się rum, powstaje spora szansa, że bard również odejdzie. Warto się jednak natrudzić, żeby go do karczmy sprowadzić. 

Każdy bard daje bowiem konkretne bonusy. Mogą to być na przykład istotnie zwiększona częstotliwość korzystania przez klientów z twoich stołów hazardowych, czy bonus przy zatrudnianiu nowych pracowników karczmy. Przede wszystkim jednak, każdy bard daje występy. Kiedy nabierze odpowiednio dużo inspiracji, dajesz mu odpowiednie polecenie i rozpoczyna swój show. W czasie występu, całą karczmę ogarnia specjalna aura. Oprócz tego, że część klientów zaczyna tańczyć, wydają także o wiele więcej na jedzenie i napitki, znacząco zwiększając twój przychód. Pamiętaj jednak, że każdy występ ma szansę na krytyczny fail. Wtedy zamiast wesołych tańców, klienci będą się oddawać bijatykom i będą znacznie mniej skłonni do zamawiania jedzenia czy trunków. 

W podstawowej wersji gry planujemy wprowadzenie 6 różnych postaci bardów. Hubu Gross oczaruje zwykłych mieszczuchów swoimi sentymentalnymi balladami. Złośliwy Alteu będzie sobie dworował z publiczności, przyprawiając szlachcianki o wypieki na twarzy. Dziwaczny Winton zaś, przy pomocy szeregu rekwizytów będzie inscenizował słynne bitwy pomiędzy Yorevale i Untermachią, inspirując Awanturników do nowych przygód.