Menu Zamknij

Przed wyruszeniem w drogę… należy włączyć dobrą muzykę.

Crossroads Inn miesza nie tylko managment sim z gatunkiem RPG. Twórcy z Kraken Unleashed wiedzą, że żadna porządna karczma nie obędzie się bez odpowiedniej, klimatycznej muzyki. Dlatego Crossroads Inn zostanie doprawiony muzyką stworzoną na unikatowych instrumentach z epoki, a skomponowaną i wyprodukowaną przez Marcina Przybyłowicza, autora muzyki w licznych grach – między innymi Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Muzyka w Crossroads Inn to połączenie dwóch światów. Z jednej strony muzyka klasyczna i ilustracyjna z elementami symfonicznymi, która idealnie komponuje się z historią fantasy, a z drugiej strony mieszanka dźwięków granych na instrumentach typowych dla późnego europejskiego średniowiecza. Wszystko to przełoży się na lepszą immersję graczy ze światem Delcrys.

 

Crossroads Inn dzieje się w czasach zbliżonych do późnego średniowiecza lub wczesnego renesansu, dlatego nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności zebrania w jednym miejscu bardzo ciekawego instrumentarium. m.in. fidel płocka, suka biłgorajska, lira grecka, sarangi, czy znana klasyczna wiolonczela – te i wiele innych oryginalnych instrumentów usłyszy uważne ucho w tle podczas grania w Crossroads Inn. Nasz arsenał muzyczny jest bardzo bogaty, chcieliśmy odczarować te dawno zapomniane instrumenty, dlatego gracze usłyszą je w zupełnie nowych aranżacjach – mówi Marcin Przybyłowicz, kompozytor muzyki.

Obejrzyj making of muzyki do Crossroads Inn
 

Świat Delcrys to trzy, zupełnie różne królestwa. Utermarchia, Yorevale i Sambria zamieszkiwane są przez odmienne ludy, które mają swoją kulturę i zwyczaje – znajduje to swoje odwzorowanie również w muzyce. Dodatkowym smakiem jest również zaakcentowanie motywami muzycznymi różnych grup społecznych i kast.

SUPPORT CROSSROADS INN ON KICKSTARTER

Obecnie trwa akcja crowdfundingowa Crossroads Inn w serwisie Kickstarter. Twórcy zebrali już blisko 40% oczekiwanego celu. Jednym z celów akcji jest dalsza rozbudowa warstwy muzycznej o kolejne utwory. Wszystko po to, żeby maksymalnie zwiększyć immersję i przyjemność z obcowania z grą. W końcu każdy gracz wie, że ścieżka dźwiękowa jest nieodzownym elementem udanej produkcji. Do końca akcji pozostało juz tylko 27 dni.